Mali Kuaför | Düzenli Saç Yıkamanın Önemi
2114
post-template-default,single,single-post,postid-2114,single-format-standard,_masterslider,_ms_version_3.5.1,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,large

BLOG

 

Düzenli Saç Yıkamanın Önemi

01 Eyl 2014, by malikuafor in MALİ YAZILAR

Düzenli Saç Yıkamanın Önemi

Kişinin sağlığı açısından saç ve saçlı derinin her zaman temiz ve bakımlı olması gerekmektedir.  Saçların kaç günde yıkanacağı yağlı ve kuru oluşuna, çevre şartlarına ve kişinin yaptığı iş faaliyetlerine bağlıdır. Saç derisinin ve saç teli pulcuklarının temizlenmesi saçın büyüme hızını çabuklaştırır ve saçın canlılığının artmasını sağlar. İdeal saç yıkama ısısının 36 – 39 derece arasında olması gereklidir. Saç sağlığınız açısından çok soğuk yada çok sıcak sudan kaçınılmalı, ılık su tercih edilmelidir. Daima saçlar kremledikten sonra uygun bir tarakla saç diplerinden uçlarına doğru taranmalıdır.

Saçı yıkarken, saç diplerine parmak uçlarıyla 2-3 dakika yapılacak masaj kan dolaşımını hızlandırıp saç köklerinin beslenmesini sağlar ve dökülmeyi yavaşlatır.

Yaz Aylarında Saç Yıkama

Saçların tuzlu ve klorlu suyla temasının yoğunlaştığı yaz aylarında saç tipinize uygun özel koruyucu ürünler ve arındırma/bakım şampuanları kullanarak saçınızı yıkarken bakımını yapabilirsiniz.

UV ışınları ciltte olduğu gibi doğal olarak saçlarda da yıpranmaya neden olur.  Tabi sadece UV ışınları değil birçok faktör saçların yıpranmasına neden olur. Ancak uygun bakım ve tedavi yöntemleri sık dökülen, elektriklenen, mat ve hacimsiz görünen saçlarınızı sağlığına kavuşturabilir. Doğru şekilde saç yıkama, saç üzerindeki (kütikül) pulcukları temizler, kan dolaşımını hızlandırır, saçlı deri üzerindeki yağı ve kiri temizleyip saç tipinize uygun şampuan ve krem ile yoğunluk ve hacim kazandırır. Saçınıza ve saç derinize uygun şampuan ve bakım kremleri hakkında bilgiyi ve önerileri Mali Kuaför salonlarımızda uzman kuaförlerimizden edinebilirsiniz.

Sağlıklı, hacimli ve dolgun saçlara sahip olmanız dileğiyle, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

NO COMMENT

Sorry, the comment form is closed at this time.