DALGALI SAÇ KESİM MODELLERİ – Mali Kuaför

DALGALI SAÇ KESİM MODELLERİ

DALGALI SAÇ KESİM MODELLERİ

Sınırsız saç modelleri

 Çok farklı kriterlere bağlı olarak saç modellerinin sınırsız sayıda olabileceğinden ve bu sınırsız modeller arasından insanların kendileri için en uygun, kendilerine en yakışan modeli seçmesinin kolay olmayacağını biliyoruz. Bu zorluktan ötürü kişileri genellikle aynı veya birbirine benzer saç modelleri ile görürüz. Aslında her kadının kendisine yakışacak, kullanışlı saç modelleri oldukça sınırlıdır. İşte tam da böylesi durumlar için kuaförler devreye giriyor.

Peki nasıl farklılık oluşturacağız?

Saç modelleri arasında farklılık oluşturmak için kadınların kuaförlerin hünerli ellerine ve mesleki becerilerine ihtiyaç duyduğunu söylemeliyiz. Saç kesim modelleri hususunda pek çok belirleyici unsurun bulunduğunu ve bütün bu unsurlar ile boğuşmak durumunda kalan kadınlar arasında belki de en şanslı sayılabileceklerin dalgalı saçlara sahip bulunanların olduğunu söyleyebiliriz.

Dalgalı saçlara sahip kadınların, düz saçlara veya kıvırcık saçlara sahip kadınlara nazaran çok daha fazla saç kesim modeli ile değişiklik yapabileceğini söylemek yanlış olmaz. Dalgalı saçlara sahip olanların kısa süreli kullanımlar için kıvırcık ya da düz saçlara sahip olmaları hiçte zor değildir. Dalgalı saçlara sahip olanlar için saç kesim modellerinin her yıl modaya göre değişir. 

Dalgalı saçlarda uygulanabilecek hem güzel hem de kullanışlı saç modellerini şu şekilde sıralanabilir;

Saçları omuz seviyesine kadar inen kısa saç kesimlerinin, dalgalı saçlara sahip kadınlar için öncelikli bir tercihtir. Kuaförleri çok az yoran, kısa iken de hareketli bir görünüm sergileyen ve dalgalı saçlarda en fazla farklılık oluşturabilecek saç kesim modeli, pixie saç kesim modelidir

Uzayan saçlarda, dalgaların daha belirgin hale geleceğini ve bunun uzun saç kesim modellerinde, pek çok stil seçeneğine imkân tanıyacaktır. Saçlarda bulunan küçük dalgaların, kaküllü kesimler açısından herhangi bir engel oluşturmayacağını, hatta bunun kadınlar arasında da sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Omuz hizasında ya da daha yukarı seviyelerdeki saç boyları için, dalgalı saçlara küçük küçük katlar vasıtası ile bir hareketlilik katılabileceğini ve oldukça kullanışlı saç modelleri tasarlanabileceğine de değinmek isteriz.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.