DOĞAL CİLT BAKIMI NASIL OLMALI? – Mali Kuaför

DOĞAL CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

DOĞAL CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

Cildimizin en temiz ve bakımlı hali temizlendikten sonraki halidir. Cilt bakımı her insan için oldukça önemlidir. Ancak daha çok kadınların dikkat ettiği bir konudur. Cilt bakımı konusunda, kozmetik firmalarından elde edilebilecek onlarca ürün bulabilirsiniz. Ancak son dönemde evde doğal yollarla yapılan bakım oldukça fazla dikkat çekmektedir. Bu tür durumlarda öncelikli olarak doğal cilt bakımı adımlarının neler olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Bunların başında temizlenmesi gelmektedir. Çünkü doğal cilt bakımı sırasında yapılan işlemin son noktaya kadar etkili olması için temizlik birinci şarttır. Onlarca lira vererek yapılan cilt bakımlarının yanı sıra evinizde doğal yollarla bakım yapabilirsiniz. Bunun için cildinizi iyi tanımanız ve yapacağınız bakımı iyi seçmeniz gerekmektedir. Bununla beraber, sonuç almanız için düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

Doğal Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling ciltteki ölü deriyi atmaya yarayan cilt bakımı adımlarının başında gelir. Çünkü ölü deri atıldığında cilt daha parlak ve pürüzsüz bir görüntüye kavuşacaktır. Evinizde kolay yollarla doğal cilt bakımı için peeling hazırlayabilirsiniz. Örneğin toz şeker ve bir miktar zeytinyağı ile elde edeceğiniz karışım ile cildinize peeling uygulayabilirsiniz. Rahatça cildinize süreceğiniz karışım ile hem ölü derilerden kurtulacak hem de daha nemli bir cildiniz olacak. Ancak kuru ciltler bu karışımı yağlı ciltlere sahip kişilere göre daha az yapmalıdırlar. Bu karışımın yanında yoğurt ve limon ile yapacağınız maske ile siyah noktalardan kurutulabilirsiniz. İhtiyaç kadar yoğurt ve limon karıştırıldıktan sonra yüze maske şeklinde sürülür ve 15 dakika sonra ılık suyla yıkanır. Ancak bu işlemlerin faydalı olması için düzenli yapılması gerekmektedir.

Evde Doğal Maskeler

Cilt bakımı yapmanın onlarca yolu bulunmaktadır. Her evde bulunan ve fazla paralar harcamanıza gerek bırakmayan ürünler ile doğal cilt bakımı yapabilirsiniz. Bunların başında sirke gelmektedir. Her gün bir yemek kaşığı sirke ile yüzünüzü yıkamanız durumunda daha ferah bir cildiniz olmasını sağlayabilirsiniz. Tabi ki sirkenin içerisine iki yemek kaşığından az olmamak üzere su ilave etmeniz gerekmektedir. Nefes alan bir cilde sahip olmak için yapmanız gereken ise Türk kahvesi maskesi yapmanız. Çeşitli miktarlarda Türk kahvesi, kakao, süt ve limon suyu ile nefes alan bir cilde sahip olmanız mümkün. Yine her evde rahatlıkla bulunan karbonat ile siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Karbonat ve yoğurt karışımı ile siyah noktalarınızdan kurutulabilirsiniz. Tüm bu maskeler ile evinizde doğal cilt bakımı yapabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli konu düzenli olarak yapmanız hususudur. Bunun yanında kimyasal tepkimeye girerek cildinize zarar verecek karışımlardan uzak durmanız gerekmektedir.

1 çay kaşığı karbonatı 1 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırıp yüzünüze sürün. Kuruduktan sonra ise peeling yaparak cildinizden arındırın ve ılık su ile durulayın. Siyah noktalarınızdan kurtulmak için birebir.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.