DÜĞÜN ÖNCESİ GELİN BAKIMLARI – Mali Kuaför

DÜĞÜN ÖNCESİ GELİN BAKIMLARI

DÜĞÜN ÖNCESİ GELİN BAKIMLARI

Düğün ne kadar eğlenceli bir organizasyon olsa da düğün öncesinde yapılan hazırlıklar bir hayli telaşlı ve yorucudur. Davetiyeler, düğün yeri, giyim alışverişi, ev eşyaları derken son gün gelip çatar. Düğünde en önemli şeylerden biri gelinin ve damadın nasıl gözüktüğüdür. Düğünün en yakışıklı erkeği damat, en güzel kızı gelin olmalıdır.

 Bir gelinin düğün hazırlığı, düğün tarihinden 5-6 ay önce başlamalıdır. Gelin, saçının hangi renk olacağına karar verip önceden boyatmalıdır. Çünkü saç renginin cildimizle uyum sağlayıp sağlamayacağı konusunda emin olmamız gerekir. Saçınızın, istediğiniz uzunluğa ulaşması için de bu süre yeter, yetmeyeceğini düşünüyorsanız daha önceden uzatmaya başlayabilirsiniz. Hayalinizdeki gelinliğe uygun vücuda sahip olmak için spor etkinliklerine ve diyete başlamalısınız. Aksi takdirde gelinliğinizin içindeki duruşunuz sizi hüsrana uğratabilir. Saçınız ve kilonuz gibi cildiniz de zaman içinde değişeceği için cilt bakımınıza önceden başlamanız gerekmektedir. Aynı şekilde evlendikten sonra istenmeyen tüylerle uğraşmak istemiyorsanız lazer epilasyona başlamanız gerekmektedir.

Büyük güne 2-3 ay kala, düğün günü saçınızı ve makyajınızı yaptıracağınız uygun kuaför arayışına girmeniz gerekiyor. Düzenli gittiğiniz bir kuaför varsa işiniz daha kolay. Bu sürelerde kesinlikle saçınıza büyük bir değişiklik yapmayın çünkü geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsiniz. Kimse en mutlu gününde istemediği bir saçla görünmek istemez. Bununla birlikte kaşınızı kesinlikle kendiniz almamalı eğer şeklinden memnun değilseniz bir uzmandan yardım almalısınız. Vücudunuz yavaş yavaş istediğiniz şekli almaya başlayınca, bunun rahatlığıyla sporu ve diyeti bırakmamalısınız. Bunun yanı sıra hem düğün stresinden hem de yorgunluğunuzdan arınmak için masaj iyi gelecektir. En mutlu gününüzü yaşadığınız için haliyle sürekli gülümseyeceksiniz, bu yüzden dişinizin yapısında veya beyazlığında hoşlanmadığınız bir durum varsa şimdiden diş doktorunuzdan randevu almalısınız. Çünkü son günlerde yapılacak bakımlar istediğiniz sonuçları vermeyebilir.

Düğün tarihiniz önceden belirlenecek diye bir kural yok. Ani bir kararla evleniyor olabilirsiniz. Bu durumda saçlarınız istediğiniz uzunlukta değilse kaynak veya çıtçıtlı saç kullanabilirsiniz. Saç modelinizin, gelinliğinizin ve yaptıracağınız makyajın uyumuna dikkat ederek her şeyi netleştirmeniz gerekir, aksi takdirde son gün tam bir kargaşa ortamı oluşur. Mümkünse düğün öncesinde hepsini deneyip prova yapmanız kafanızdaki görüntüye ulaşmanıza yardımcı olur. Uyku düzeninizi kesinlikle bozmamalısınız. Çünkü bu hem enerjinizi hem de cildinizi özellikle gözaltlarınızı olumsuz etkiler.

Stresinizin gittikçe arttığı son haftada stresten kaynaklı mide yanması yaşayabilirsiniz. Bunun için nane veya nane içeren besinler tüketebilirsiniz. Cilt temizliğinize son derece önem göstermelisiniz. Düğün günü sabah kalkınca ilk iş olarak duşunuzu almalısınız. Stresli bir dönemde olduğunuz için yüzünüzde sivilce çıkabilir. Bu sizi kesinlikle üzmesin çünkü makyajınızı yapacak kişi sivilcenizi kolaylıkla kapatacaktır. Düğün gününüz oldukça yorucu olacağı için sağlam bir kahvaltı sizi zinde tutacaktır. Gelinliğinizi kuaföre götürmenizi tavsiye ederim. Eğer düğünden önce dış çekim yapılacaksa gelinliğinizin temizliğine çok dikkat etmelisiniz. Salona bembeyaz olması gerekirken çamurlu bir gelinlikle girmek moralinizi bozacaktır.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.