GELİNLİK ÇİÇEĞİ NEDEN ÖNEMLİ – Mali Kuaför

GELİNLİK ÇİÇEĞİ NEDEN ÖNEMLİ

GELİNLİK ÇİÇEĞİ NEDEN ÖNEMLİ

Çoğu genç kızın hayali gelin olmak ve gelinlik giymektir. Bu hayalin gerçekleşeceği an gelince de bayanları bir telaş ve heyecan kaplar. Düğün alışverişleri, gelinlik seçilmesi, düğün yapılacak yerin ayarlanması, yeni evin hazırlanması ve daha birçok şeyin yapılması gerekmektedir. Bunların yapılması ve hazırlıkların tamamlanması için de zaman faktörü oldukça önemlidir. Eğer düğün tarihi çok önceden belirginleşmişse oldukça vakit var demektir. Ama kısa süre sonra olması gerekiyorsa vakit dardır ve acele edilmelidir. Genç kızlar hayalindeki gelinliği seçebilmek için büyük araştırmalara girerler. Yine gelinliğe uygun, mevsimine göre ve zevkine hitap eden gelinlik çiçeği seçimi de oldukça önemli bir konudur.

Gelin bu çiçeği düğün yapılacak alana girerken elinde taşıması gerekir. Bu durum gelinlikle bir bütünlük sağlamaktadır. Çektirilen resimlerde çiçek de yer alacaktır. Düğün masasının üzerine bu çiçek konulacaktır. Onun canlı ya da yapay olması gelinlerin tercihidir. Gelinlik çiçeği tercihinde bulunurken canlı ve mis gibi kokan, oldukça renkli olanlarını seçerken; kurtulmuş olanlardan da tercih edebilirsiniz. Buket halinde ve büyük olanları tercih ederken; tek ya da sade olanlardan da seçebilirsiniz. Bu durum tamamen kişinin zevki ve hayat görüşü ile ilgili bir durumdur.

Hangi Modeli Seçmeliyim?

Gelinlik çiçeği seçerken öncelikle onu elinize alın ve aynada kendinize bakın. Eğer elinize alma durumu söz konusu değilse hayal edin. Buket tacınız ile takım da olabilir bu durumu da bir düşünün. Ya da renkleri ojenizle, makyajınızla uyumlu da olabilir. Bunları da hayal etmelisiniz. Bazı çiçekler pastel renklere sahip olurken; bazıları da oldukça canlı renklerdedir. Bu gelinlik çiçeği sizin için oldukça önemlidir. Onu yeni evinizin en güzel yerine asabilir ya da yerleştirebilirsiniz. Ona baktığınızda düğün gününüzü hatırlayabilir ve yüzünüzde bir tebessümle karşılaşabilirsiniz. Evet bütün bu duyguları size bir çiçek sağlayabilir. O yüzden hayalinizdeki ve zevkinize uygun olanı seçmek oldukça önemlidir.

Biraz büyük olan buketler daha dikkat çekicidir. Siz de fark edilmek istiyorsanız büyük ve içinde çok farklı renklerin bulunduğu buketi seçebilirsiniz. Gelinlik çiçeği ile birlikte takım olarak damat yaka çiçeğini de tercih edebilirsiniz. Böylelikle eşinizle birlikte uyum içerisinde olmayı da düşünebilirsiniz. Bazı modeller üçlü set halinde de olabilir. Hem çiçeğiniz hem tacınız hem de damat yaka çiçeğinize takım olarak da sahip olabilirsiniz. Sadelikten yana olanlar tek dal çiçekleri de tercih ederler. Bunların arasında da güzel ve sade modeller bulunmaktadır.

Gelinliğinizin modeli ne kadar hoş ve gösterişli ise; elinizdeki gelin çiçeği de bir o kadar güzel ve dikkat çekici olmalıdır. Düğünün yapılacağı yer açık alan ya da kapalı alansa ona göre de seçim yapabilirsiniz. Canlı çiçek, kuru çiçek ya da yapay çiçek arasında karar verebilirsiniz. Gelinliğiniz açık ya da kapalı tarzda olsun, aksesuarlarınızla uyum sağlayan bir gelin çiçeği size oldukça fazla yakışacaktır.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.