HER SAÇ MODELİNE FARKLI STİL MAKYAJ – Mali Kuaför

HER SAÇ MODELİNE FARKLI STİL MAKYAJ

HER SAÇ MODELİNE FARKLI STİL MAKYAJ

Günlük yaşantımızda bile kıyafetlerimizin nasıl uyum içerisinde olmasına özen gösteriyorsak, saç modelimiz ile makyajımızın da o derece uyum içerisinde olmasına özen göstermeliyiz. Merak edilen, hangi saç modeli ile hangi makyaj stili uyum gösterir.

Uzun, dalgalı ve dağınık saçlar…

Uzun, dalgalı ve dağınık saçlara sahip olanların, daha doğal tonlarda bir makyaj yapmasını öneriyoruz. Pembe ton rengine sahip bir allığın, BB kremin, sürülecek birkaç kat maskaranın son olarak da pembe tonlardaki bir dudak parlatıcısının bu saç modeli ile uyumlu bir makyaj olacağını söyleyebiliriz.

Kâküllü saç modelleri…

Kâküllü saç modellerinde gözlerin ister istemez dikkat çekecektir. Bu nedenle bu tarz saç modellerinde ağırlık gözlerde olmalıdır. Gözleri belirginleştiren makyajda renkli gözler için siyah tonların, koyu renk gözler için ise toprak tonlarında makyajların tercih edilebileceğini belirtebiliriz.

Uzun kesimli saçlar..

Uzun kesimli saçların, kâküllü saçların aksine bütün dikkati yüzün alt bölgelerinde topladığını biliriz. Bu sebeple makyaj yapılırken canlı renklerdeki rujlara önem verilmelidir. Mürdüm, bordo, fuşya, kırmızı, mercan renklerde rujlar rahatlıkla kullanılabilir.

Pixie kesim saçlar…

Pixie kesim saçlarda, özellikle kaşların ön plana çıktığını ve dikkatin alın bölgesinde yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Bu noktada kaşları seyrek olanların kaş kalemlerinin de yardımı ile şekilli ve düzgün kaşlara kavuşmaları mümkündür.

Dağınık topuz saç modeli…

Dağınık topuz saç modelini tercih edenlere de, kişinin elmacık kemiklerini görünür kılacak bir makyajın faydalı olacağını, nude ve doğal tonların tercih edilebileceğini, elmacık kemiklerini görünür kılmak için bu bölgeye aydınlatıcı uygulanmasını öneririz.

At kuyruğu modeli..

Gerek çok şık olmasından gerekse yüzü gergin göstermesinden dolayı tercih edilen yüksek at kuyruğu modelinde, kişinin dilediği makyaj stilini kullanabileceğini söylemek yerinde olacaktır.

Bir ipucu olması açısından, siyah göz kalemi ile gözlerin belirginleştirilmesini, bordo rujun tercih edilmesini önerebiliriz.

Gerek saç modellerinde gerekse makyaj stillerinde çok farklı alternatiflerin bulunduğunu biliyoruz. Önemli olanın saçların ve makyajın birbiri ile uyumunu yakalayabilmektir.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.