İPEK KİRPİK HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER – Mali Kuaför

İPEK KİRPİK HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

İPEK KİRPİK HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

İpek Kirpik Nedir?

Son zamanlarda kadınlar tarafından son derece rağbet gören bir uygulama  olan ipek kirpik uygulaması, kirpiklerin yoğun ve uzun görünmesinde yardımcı olmaktadır. Kadınlar her zaman için kirpiklerin uzun, dolgun ve akımlı görünmesini ister. Bu şekilde bakışlar ve gözler daha güzel görünmektedir. Uzun ve yoğun kirpiklere sahip olmayan bayanlar ekstra işlem yaptırmaya gerek duymaktadırlar. Kirpikler için tercih edilen en iyi uygulamalar arasında İpek Kirpik uygulaması yer alır.

Saf ipekten imal edilen kirpikler, kirpik diplerine kontrollü bir şekilde uygulanır. Bu uygulama sonrasında kirpiklerde rimel uygulamaya gerek kalmaz. 90 gün boyunca dolgun ve uzun kirpiklere sahip olunur.

Nasıl Uygulanır?

İpek kirpikler, tüm kirpik diplerine tek tek yapıştırılarak gerçekleştirilir. Basit ve kolay bir işlem gibi görünse de dikkatli olunması gereken bir uygulamadır. Uygulama süresi genellikle 1-2 saat civarındadır. Belirli bir zaman sonrasında ipek kirpik uygulanan kirpikten ayrılarak dökülebilmektedir. Bu yüzden belirli aralıklarla bakımların yapılması gerekir.

İpek kirpikler yapıştırılırken, organik ve hipo alerjik yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Bu yüzden bu işlemler kesinlikle uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Uygulanacak olan kişide göz hassasiyeti varsa öncelikli olarak deneme amaçlı 2 adet kirpik takılır ve 24 saat boyunca deneme sonucu gözlemlenir. Bu sonuca göre de uygulamaya devam edilebilir.

Kalıcılığı Ne Kadardır?

İpek kirpik uygulaması yaz ve kış mevsimlerinde rahatlıkla yapılabilmektedir. Makyaj yapılabilir fakat makyaj temizleme ürünü olarak yağsız ürünler tercih edilmelidir. İpek kirpiğin kalıcılığı kişilerin kirpiklerini korumalarına göre değişebilmektedir. Banyo, sauna gibi alanlarda sıkıntı çıkmasa da pH derecesi yüksek olan havuzlarda sorun yaşanabilir.

Kirpiklerin kalıcılığı yağlı ürünlerin tercihi ve rimel kullanımına göre değişmektedir. Bu tarz durumlarda kirpikler kısa sürede düşer ve bu durum uygulamayı gerçekleştiren uzmana bağlı değildir. Yapıştırmada kullanılan yapıştırıcılar herkeste aynı şekilde kullanılır ve kullanım süresi kişiden kişiye göre değişir.

İpek Kirpik Yaptıran Kişinin Dikkat Etmesi Gerekenler

İpek kirpiği yaptıran kişinin bakımlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle hijyen kurallarına kesinlikle uyulması beklenir. Özellikle kişiler gece uyurken üstüne yatmamalı ve kirpiklerini sık sık ovuşturmamalıdırlar. Kirpiklerin yapısı bozulur ve görüntü tamamen bozulur.

Kişilerin bakımlarını düzenli olarak yaptırması gerekir. Bu sayede kirpikler daha uzun bir süre kalıcı olur ve daha düzenli görünür. Bakımlar sırasında düşen kirpiklerin yerine yenileri eklenir. Bu şekilde görüntü düzenlenmiş olur.

Uzun bir süre geçtikten sonra kirpikler çıkarılmak istenirse bu işlem evde yapılmamalıdır. Eğer evde çıkarılmak istenirse kirpiklerde dökülmeler yaşanabilir. İpek kirpikler uzmanları tarafından özel solüsyonlar ile çıkarılabilmektedir. Bu malzemeler evde de olmayacağından ciltte tahrişler meydana gelebilir.

Share post: