KERATİN BAKIMI NEDİR? – Mali Kuaför

KERATİN BAKIMI NEDİR?

KERATİN BAKIMI NEDİR?

KERATİN BAKIMI NEDİR?

Hava kirliliği, saç şekillendiriciler, saç boyaları, yanlış uygulanan bakım ürünleri derken saçlarımız her geçen gün daha da yıpranır. Saçlarımızın bu kadar çok yıpranmasının en önemli sebeplerinden biri de onları oluşturan keratin isimli proteinin eksilmesidir. Keratin, saçımızı oluşturan temel maddedir ve aynı zamanda saçımızı kopmaya ve aşınmaya dayanıklı hale getiren bir proteindir.

Keratin bakımı her ne kadar “bakım” kelimesini içeriyor olsa da, bir bakım türü değil, boya gibi kimyasal bir işlemdir. İşlem esnasında sanıldığı gibi saça keratin yüklenmez, kullanılan ürün sayesinde saçı yatıştırıp, elektriklenmesini önleyen, düzleştirici bir işlemdir.

Keratin bakımı sonrasında saçı şekillendirmek artık zor olmayacağı için kişi saçını daha sık yıkamak isteyebilir. Suyla daha çok buluşan saç görsel olarak daha temiz, parlak ve güzel görünür. Keratin bakımlarının içinde bulunan “ hidrolize keratin” içerikleri de saça nüfuz ederek saçın dış kapaklarını yapıştırarak saçı daha pürüzsüz göstermeye yardımcı olur.

KERATİN BAKIMI AVANTAJLARI

  • Saçın dış kapaklarını yapıştırıp sabitlediği için, saçın ışığı daha iyi yansıtması ile daha parlak görünmesini sağlamaktadır.
  • Elektriklenen, kabaran, kolay şekil almayan saçlarda düzleştirici bir ekti göstermektedir.
  • Uygulama sonrası saçlar parlak ve yumuşak olmaktadır.
  • Ev tipi şampuan bakım kremi şeklindeki keratin bakımı günlük bir etki sağlarken, kuaför salonlarında ısı ile uygulanan keratin bakımı 3-4 aylık kalıcı etki gösterebilmektedir.
  • Her gün fön çekmek zorunda olan kişileri bu zahmetten kurtarmaktadır.

KERATİN BAKIMINI KİMLER YAPTIRMALIDIR?

Keratin bakımı yaptırmadan önce kuaförünüz saçınızın durumunu incelemelidir. Saçın ana yapısını inceledikten sonra deformasyon ve kuruma gibi durumlar varsa, kısacası saçınızın özelliği ile ilgili bir sorun varsa bunları tespit edip size bildirecektir. Eğer saçınız kalitesini kaybediyorsa veya standart saç özelliklerine zayıflık gösteriyorsa, keratin bakımını düşünebilirsiniz. Saçlarında daha dolgun, gür, pırıl pırıl görünüm sağlamak isteyen ve saç yapısı uygun olan herkese uygulanabilir.

Share post: