KERATİN SAÇ DÜZLEŞTİRME – Mali Kuaför

KERATİN SAÇ DÜZLEŞTİRME

KERATİN SAÇ DÜZLEŞTİRME

Keratin Saç Düzleştirme Nedir?

Keratin, saçların bakımında kullanılan üründür. Aynı zamanda saç düzleştirici bir işlevi olmasından dolayı da saç düzleştirme işlemlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Keratine göre 4 veya 6 ay olmak üzere saçların düz olmasını sağlar. Saçlarını uzun süre düz kullanmak isteyen bayanların vazgeçilmezi şeklindedir. Hem saçların bakımlı olmasını hem de düz olmasını sağlar. Saçlar kimyasallarla ya da ısı ile değil tamamen saça zararsız ve yapılandırıcı etkisi olan bir ürün ile düzleştirilmiş olur.

Keratin ile saçlar düzleşirken hem güçlenir hem de gür ve parlak yapıya sahip olur. Saçların koparak dökülmesini önler. Saçlarda bulunan kırılma ve bozulmaları düzenler. Saçları kıvırcık olanlar ve düz kullanmak isteyenler, özellikle her sabah saçlarını düzleştirme ile uğraşmak istemeyenler sıklıkla tercih etmektedir. Bu sayede uzun bir süre düz saçlara sahip olurlar.

Nasıl Yapılır?

Keratin bakımında öncelikli olarak saç, keratin bakımına özel olan şampuan ile yıkanmaktadır. Devamında saça keratin sürülür ve bir süre saç ısıda bekletilir. Saça kazandırılan dolgunluk ile saça yapılan işlemlerin kalıcı olması sağlanır. Bu sayede uzun süreli canlı ve düz saçlara sahip olacaksınız!

Brezilya Fönü ile farkı nelerdir?

Brezilya fönü işlemleri sırasında kimyasal ürünler kullanılmaktadır. Formaldehit ve saç kreminin karışımı uygulanarak saç düzleştirilmiş olur. Fakat bu esnada saç çok yorulmuş ve yıpranmış olur. Keratin’de ise saç yıpranmadan düzleşir aynı zamana saç son derece bakımlı olur.

Keratin Bakım Uygulama Süreci

Ortalama 20-30 dk arasında olabilmektedir. Aynı zamanda kısa bir bekleme sonrasında saç fönlenir. Düz saç rahatlıkla kullanılabilmektedir. İşlemi saatler almaz ve yorucu değildir. Bu yüzden kolaylıkla yaptırılabilir. Özellikle düz saç aşığı kıvırcık saçlılar deneyebilir.

Saça Etkileri Nelerdir?

Keratin, saçta çok olumlu bir etki bırakır. Yıpranmış saçların onarılmasını sağlar. Bu yüzden özellikle saçlarını boyayan kadınlar saçlarında bulunan boyalardan kaynaklı aşınma, yıpranma ve kırılmaları bu sayede kolaylıkla halledebileceklerdir.

Evde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlar aşırı sıcak su ile yıkanmamalı ve ekstra ısı kullanılmamalıdır. Yani düzleştirilmiş saçın etkileri engellenmemelidir ve yapısı bozulmamalıdır.

Bireyler keratin bakımını yaptırabildikleri gibi kendileri de yapabilmektedir. Kullanacakları Keratin Bakım ürünleri ile hem saçları sağlıklı olacak hem de saçları düzleşmiş olacaktır. Evde keratin bakımı yapılırken, saç mutlaka yağlardan arındırılmalıdır. Özel şampuan ile bol bol yıkama yapılır ve sonrasında saça Keratin yüklemesi yapılabilir. Durulama esnasında sıcak su kullanılabilir ve kurulanırken fön ile önce ılık sonra daha sıcak ayar ile kurulama yapılmalıdır.

Share post: