KIŞ GELİNİ OLMAK – Mali Kuaför

KIŞ GELİNİ OLMAK

KIŞ GELİNİ OLMAK

Kim demiş kış ayında düğün olmaz diye!

Aslında devamlı kendimizi belirli standart kalıplar içinde tutuyor ve hayatımızı genelde buna göre sürdürüyoruz. Düğünler hep ilkbahar ve yaz aylarında oluyor. Özellikle hafta sonları yaz aylarında sokağa çıktığınızda beşten fazla düğün konvoyuna denk gelmeniz muhtemel. Fakat kış aylarında bir düğün konvoyuna rastlamak hemen hemen imkansız. Sizde bir farklılık yapmak istiyor ve kış mevsiminde düğün yapmak istiyorsanız işte size önerilerimiz:

Sonbahar ve Kış Gelinleri için Gelin Makyajı

Gelin makyajı için düğün gününden haftalar önce randevu alıp, Mali Kuaför uzmanlarına danışarak yüz ve göz tipiniz, saçınız, ten renginiz ve gelinliğinize uygun gelin makyajı konusunda bir prova yaptırmalı yada seçiminizi gerçekleştirmelisiniz. Sonbahar ya da kış gelini olacaksanız makyaj konusuna daha çok dikkat etmeniz gerekiyor. Sonbahar ve kış mevsiminde değişime uğrayan cilt, bununla beraber daha soluk daha yorgun görünebiliyor. Sonbahar ve kış gelinlerinin özellikle dikkat etmesi gereken makyaj önerileri:

1- Porselen Makyaj

Gelin makyajı için en çok tercih edilen stil porselen gelin makyajıdır. Porselen makyaj sizi kusursuz bir görünüme kavuşturur, fakat bu makyajın kuralı gereği makyaj öncesi cildiniz için taş pudra ve fondötenler kullanıldığı için mat bir görünüme sahip olabilirsiniz, üstelik sonbahar ve kış mevsiminde yapılan bir düğün için hiç de istenen bir görüntü değil. Eğer tercihiniz porselen gelin makyajından yana olduysa, allık ve rujunuzun mutlaka renkli olması gerekir. Bu size hem pürüzsüz hem de muhteşem bir görüntü katar.

2- Smokey Eye Makyajı (Dumanlı Makyaj)

Son yılların en popüler göz makyajı ‘Smokey Eye’ diğer adıyla dumanlı makyaj. Sonbahar ve kış gelin makyajı için de en uygun makyajlardan biri. Smokey Eye, gelinliğinizin modeline ve saç renginize uygun renkler kullanılarak sizi kusursuz bir görüntüye ulaştıracaktır. Üstelik gözlere sisli ve gizemli bir hava kattığı için sonbahar ve kışın soğukluğuna inat, sıcak ve çekici bakışlar atabilirsiniz.

3- Şeftali Tonlu Gelin Makyajları

Sonbahar ya da kış geliniyseniz, en uygun makyajlardan biri de şeftali tonlarında yapılanlar. Modası geçmeyen şeftali tonları, sonbahar ve kışın ciltte bıraktığı solukluğun yerini kusursuz bir görünüme bırakıyor. Şeftali tonlarında yapılan makyajın da püf noktaları var. Şeftali tonları cilde doğal bir görünüm kazandırdığından, göz makyajınızın kesinlikle çarpıcı ve ışıltılı olması gerekiyor ve rujunuzun da allığınıza uygun şeftali tonlarında olması lazım. Gece boyu makyajınızda hata olsun istemiyorsanız, rujunuzu mutlaka yanınıza alarak ara sıra dudaklarınızı tazelemelisiniz.

KIŞ GELİN BAŞI

Gelin başlarında kış mevsiminde saç tüm gün bozulmayacak şekilde sıkıca taranır. Işıl ışıl tokalarla ve gelin tacı ile süslenir. Karlar prensesi olmaya hazır olun. Omzunuza atacağınız beyaz veya bej rengi bir kürk ile ensede biten bir topuz modeli yapılabilir. Kış gelin saç modellerine yan topuzlarda uygulanabilir. Duvağınızı topuzun bitiminde takmayı unutmayın.

Kış Gelini İçin Gelinlik Seçimi

Kollu modeller, dantelli katmanlar ya da askısız gelinliklerle kullanılan bolerolar, kış gelinleri için en uygun olan modellerin başında geliyor. Kapalı mekanda gerçekleşecek olan düğününüzde gelinliğinizde değilse bile aksesuarlarınızda kış renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Bordo bir kuşak, tok kırmızı güllerle yapılmış bir gelin buketi, siyah eldivenler gibi iddialı detayları son yılların gelinlik trendleri arasında görüyoruz.

Share post: