ORTA BOY SAÇLAR İÇİN KESİM MODELLERİ – Mali Kuaför

ORTA BOY SAÇLAR İÇİN KESİM MODELLERİ

ORTA BOY SAÇLAR İÇİN KESİM MODELLERİ

Kimi yıllar uzun saçlar kimi yıllar ise kısa saçlar moda olmasına rağmen orta boy saçlar, neredeyse her dönemin modası olmuştur. Bu sebeple kadınlar tarafından en çok tercih edilen orta boy saç kesimi modellerine dair birkaç detaya değinmek istedik.

Neden Orta Boy Saç?

Genel itibari ile bağlanabilecek uzunlukta bulunan saç tipinin orta boy saç kesimi olarak adlandırılır. Hem bağlanarak hem de serbest olarak kullanılabilmesi ayrıca her saç türüne uygun olması gibi sebepler göz önüne alındığında orta boy saç kesimi kadınlar için oldukça kullanışlıdır.

Klasik, spor, resmi her türlü kıyafete uyum sağlayabilen orta boy saç kesiminin bu özelliği ile de tercih sebebidir. Bizler genelde uzun saçlardan kısa saçlara geçmek için orta boy saç kesimlerini bir basamak olarak kullanırız. Bir anda çok keskin değişikliklerden hoşlanmayanlar, önce orta boy ve akabinde kısa saça geçerek kendilerini çok daha iyi hissediyorlar.

Hangi saçta nasıl görünüm sağlar..

Hemen hemen her saç kesiminin uygulanabildiği dalgalı saçlarda orta boy saç kesiminin oldukça dinamik ve ferah bir görüntü sağladığını söyleyebiliriz. Orta boy saç kesimi dalgalı saçlar için şekillendirme bakımından da pek çok avantaj sağlayan bir kesimdir.

Düz saçlarda kısa kesimin pek tercih edilmediğini çünkü hem düz hem de inatçı saçların uzun süre şekil almaması nedeni ile can sıkıcı olduğunu ve bu sebeple orta boy saç kesiminin düz saçlar için en ideal saç kesim modeli olduğunu düşünüyoruz. Düz saçlarda yaşanan hacim sorununun fazla olması nedeni ile orta boy saç kesimi düz saçlarda daha hacimli bir görünüme sebep olmaktadır.

Orta boy saç kesiminin her renk saç türünde kullanılabildiğini ama daha çok sarı saçlı bayanların tercihi olduğunu da söylemek mümkün. Orta boy saç kesimi, sarı saçlılarda genç ve dinamik bir görünüm sağlıyor.

Orta boy saçlarda farklılık oluşturmak adına örgü de tercih edilebilir. Bir değişiklik arzu ettiğinizde ya da özel günlerde örgü rahatlıkla kullanılabilir.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.