PANDEMİ SONRASI GELİNLİK FİYATLARI – Mali Kuaför

PANDEMİ SONRASI GELİNLİK FİYATLARI

PANDEMİ SONRASI GELİNLİK FİYATLARI

Her insanın hayalleri arasında evlenip, mutlu bir yuva kurmak vardır. Belli bir yaşa geldikten, mutlu olabileceği hayat arkadaşı seçimini yaptıktan sonra çiftler evlilik hazırlıklarına başlar. Hazırlıklar baya yorucu, çeşitli aşamalardan geçse de yorgunluklar çiftlerin tatlı telaşlarını oluşturmaktır. Bu aşamaların en önemli olanları gelin ve damadın kıyafetleridir. Gelin, hayatlarının en önemli günlerinden olan bu özel günde giyebileceği kıyafetin en özel v güzel olmasını ister. Bundan dolayı nice gelinlikçiler gezilir. Gelinlikler denenir, o günün başrolünde bulunan gelinin, gelinliği özel günün tamamlayıcısıdır.

Dünya çok önemli bir pandemi sürecinden geçiyor. Covid-19 virüsü tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına almış durumda. Virüs vakaları, ölümler artıkça birtakım önlemler alındı. Toplu olarak insanların bulunduğu eğlence mekanları, kahvehaneler, düğün salonları, nikah salonları kapatıldı. Çünkü virüs insandan insana damlacık yoluyla kolaylıkla bulaşabiliyordu. Bundan dolayı olağanüstü önlemler alındı. Covid-19 virüsü için tüm ülke olarak bazı önlemlerin alınması maske, mesafe ve hijyene dikkat edilmesiyle alınan önlemlerin karşılığı olarak vaka ve ölüm sayılarda ciddi olarak azalmalar görüldü. Bundan dolayı normalleşme adımları olarak bazı kararlar alındı. 15 Haziran’dan sonra nikah salonları, 1 Temmuz’dan itibaren de düğün salonlarının açılması kararları alındı. Bu tarihlerin verilmesinden itibaren gelinlikçiler de bir yoğunluk oluşmaya başladı. Çünkü mağazalar kapalıydı. Düğünlerin olup olmayacağı ne zaman olacağı belli olmadığından düğün tarihi alınmada kararsızlık yaşanıyordu. Düğünlerin serbest olmaya başlamasından sonra düğün ve nikah tarihleri belli olup gelin ve damat adayları hazırlıkları hızlandırmaya başladılar. Gelinlikçilerde oluşan bu yoğunluğa, siparişlere gelinlikçilerde hızla cevap vermeye çalışıyor.

Pandemi sürecinden sonra gelinlikçiler gelin ve damat adaylarının gelinlik siparişlerini yetiştirmek için yoğun bir şekilde çaba sarf ediyorlar. Ortalama olarak gelinlikler 2 bin liradan başlayıp şekil, tasarımına ve işlemesine göre 50 bin liraya kadar çıkmaktadır. Gelin adayı öncelikle fiyattan önce seçmek istediği modeli kararlaştırmalıdır. Gelinlik modelleri helen, balık, prenses, tesettür, A kesim, balo tipi olmaktadır. Bu modeller arasından gelin adayı kendisine en çok yakıştırdığı modeli seçer. Zevkler tartışılmaz, herkes kendi zevkine göre beğendiği modeller arasından seçimini yapar. Beyaz gelinlik klasikleşip tercih edilse de son zamanlarda beyazın yanında krem ve gümüş gelinliklerde farklılık katmaktadır. Gelin adaylarının beğenisine sunulmaktadır. Model, renk seçiminden sonra gelinliklerde yaka tipi de gelin adaylarının seçimini etkilemektedir. Gelin adayları gelinlik yakalarından kayık yaka, v yaka, askılı, uzun kollu, madonna yakadan uygun olanı seçer. Gelinlik fiyatları kiralama ve satın alma seçeneklerine göre farklılık olmaktadır. Gelinliği kiralamak her zaman daha uygun olmaktadır. Anı olarak saklamak isteyenler gelini satın almaktadır. Ancak özel gününde kullanacağı gelinliğin masrafını azaltmak isteyenler 2 bin liradan başlayan fiyatlarla gelinliklerini kiralayıp kullanabilmektedir. Bu en özel günün en önemli parçası olan gelinliğin istenilen fiyatlarla, yakışan modellerle, gelinlere özel kampanyalarla gelinlikçiler gelinleri mutlu etmektedir. 

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.