SARI SAÇ RENGİ TRENDLERİ – Mali Kuaför

SARI SAÇ RENGİ TRENDLERİ

SARI SAÇ RENGİ TRENDLERİ

Önceki yıllar ile kıyaslandığında, daha canlı olması ve daha az bakım gerektirmesi yönünden, popülaritesi artan sarı saç rengi için ve saçlarını sarı renge boyatmak isteyen kadınlar adına alternatif renk tavsiyelerimiz var.

Sarı saç rengini sevenler ama aşırı parlaklıktan da hoşlanmayanlar için ideal saç renginin soğuk sarı tonlar olduğu söylenebilir ve aynı zamanda uzun saçlarda gölgeli sarılar ve kısa saçlar için uçlarda sarı tonlar ve tüm saç boylarında yüze çerçeve etkisi yaratan highlight sarı tonları tercih edilebilir.

Yepyeni Stiller…

Bu renk ile saçların uçlarının hafif açık ile koyu karışık tonlarda tutularak saçların yepyeni stillerde oluşturulabileceğini söyleyebiliriz. Kahverenginin vurgulandığı köklerden, altlara doğru inerken platin rengine dönen ve renkte hafif karışımı sevenler için ideal bir renk olan sarı balyaj, esmerlere oldukça yakışmakta ve aynı zamanda da doğal durmaktadır. Sarı balyajın doğallıktan hoşlananlar için tercih edilebilir olduğunu ancak rengi oluşturmanın zorluğundan ötürü öncelikle tabanın aydınlatılmasının gerektiğini belirtmeliz.

Omre…

Hem geçen yılın hem de bu yılın modası sarı ombre modellerin, kadınların, görünümleri yönünden, kendilerini iyi hissetmelerini sağladığını biliyoruz. İster beyaz tenli olsun isterse esmer, bu rengin her ikisine de yakıştığını ancak yüzde yumuşak bir çehre görünümü elde edebilmek için saçın ön kısımlarında daha yoğun ve daha açık renklerde kullanılması gerektiğini belirtmek gerekir. Sarı ombrenin, orta kesim saçların dalgalı kullanımında çok hoş durduğunu da eklemek yerinde olacaktır.

Küllü Sarı…

Uzun saçlarda ve düz kesim modellerde, saç renginin saç uçlarına doğru daha da açıldığı küllü sarı saç renginin tercih edilebileceğini söylemek mümkün. Saçlarınızı aşırı sertlikten uzak tutan bir renk tonu olan dore sarının hem eğlenceli hem de baş döndürücü olduğu göz önüne alındığında bu saç rengini beyaz tenlilerin kullanmasını tavsiye ediyoruz.

Sarı saç renginin daha pek çok tonunun olduğunu belirtmeliyiz ancak kişiye en yakışan model ve renk için bir uzmandan yardım alınması çok daha doğru olacaktır.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.