SONBAHAR AYI SAÇ BAKIM ÖNERİLERİ – Mali Kuaför

SONBAHAR AYI SAÇ BAKIM ÖNERİLERİ

SONBAHAR AYI SAÇ BAKIM ÖNERİLERİ

Tıpkı cildimiz ve ruh halimiz gibi saçlarımız da mevsim geçişlerinde bu düzene ayak uydurur ve bir takım değişiklikler geçirir. Yaz mevsiminde deniz, güneş ve havuz nedeniyle yıpranan saç, zaman içinde kurur, nem kaybına uğrar ve mevsim şartları ile zayıflar ve dökülmeye başlar.


Eylül ve Ekim ayları saç dökülmesinin en yoğun yaşandığı zamanlardır. Normal koşullarda günde yaklaşık 100 tel saç dökülürken, bu aylarda saç dökülmesi 100-200 tel arasında değişiklik gösterir. Sonbaharın gelişiyle, eski saç tellerine veda ederiz ve yeni saç yapımının başlayacağı bir döngüye gireriz. Bu geçiş döneminde vitamin ve mineral desteği ihmal edilmemeli, güzelliğin bütünleyici unsuru saça gereken özen ve bakım verilmelidir.


Gücünü kaybeden saçın tedavisinde, saçın içeriden ve dışarıdan beslenmesi önemlidir. Profesyonel Salonlarda uygulanabilecek en güzel işlemlerden biri keratin bakımıdır. Sağlıklı, düzgün ve dengeli beslenmenin vücuda olduğu kadar saçlara da faydası vardır. Sonbaharda da beslenmenize dikkat edin ve bol su tüketmeyi ihmal etmeyin. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra saçlarınızı bakım ürünleriyle de besleyebilirsiniz. Şampuanların asli görevinin temizlik olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle yıkama sonrası B ve E vitaminlerinden zengin, yoğun nemlendirici özelliği olan saç kremiyle saçınıza nem kazandırabilir ve Saçlarınızı yenileyebilirsiniz.


Kırılan ve yıpranan saçlarınızı kısaltmanız ve saç kırıklarından kurtulmanız saçlarınızın güçlenmesi için yeterli olmayabilir. Saçlarınızı kökten uca doğru onarmak ve beslemek gerekir. Bunun için uzmanlar tarafından önerilen saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca saçınıza uygulayacağınız kürler, saç maskeleri, nemlendiriciler saçlarınızın tekrar eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olur. Saçlarınızı yıkadıktan sonra uygulayacağınız bakım kremleriyle saçlarınızın nemini artırabilirsiniz. Haftada bir uygulayacağınız saç maskeleri saçlarınızın daha canlı ve gür görünmelerini sağlar. Düzenli uygulayacağınız bakım ve kürlerle saçlarınızı dış etkenlere karşı koruyabilirsiniz.

Share post: