SONBAHAR – KIŞ 2019 – 2020 SAÇ RENK TRENDLERİ – Mali Kuaför

SONBAHAR – KIŞ 2019 – 2020 SAÇ RENK TRENDLERİ

SONBAHAR – KIŞ 2019 – 2020 SAÇ RENK TRENDLERİ

SONBAHAR – KIŞ 2019 – 2020 SAÇ RENK TRENDLERİ 

2019-2020 Sonbahar trendlerinde geçtiğimiz yıla kıyaslandığında çok sayıda stil ön plana çıkmakta. Bob saç kesimi, Pixie saç kesimi ve farklı kesim modelleri New York, Paris ve Milano gibi birçok farklı moda defilesinde ön plana çıkmakla birlikte, uzun saçların podyumlarda üstünlük göstermesi, kısa saç trendlerinin artık geride kaldığını göstererek yeni sezon trendleri hakkında da yol gösterici oldu.

Dokulu, doğal bukleler, dalgalar ve hatta kıvırcık saçlar bu sezon oldukça yaygın olacak. Yaygın olarak tercih edilen koyu saç rengi bu sezon yerini sarı renklere bırakıyor. Kısaca 2020 sarışınların yılı olacak. Sarı saç yaygınlığının aksine saçlarda pembe, mavi gibi cesur renkler de podyumlarda olduğu gibi birçok kadının saçında da  yükseliş gösterecek.

Popüler olacak diğer saç renkleri ise;

Bronde

Kahvenin konforuyla sarının göz alıcılığını buluşturan  bir renk olan Bronde, klasik bir saç rengi olmakla birlikte çok doğal bir görünüme sahiptir. Kumral bir saça yapılacak olan bej ışıltılar ya da kahve tonlardaki saçlara yapılacak olan altın renginde ışıltılar ile tamamen sarışın olmadan sarışınlığın tadını çıkarmak mümkün…

Kızıl 

Sıcak tonlarda bir renk olduğu için her ten rengine uyum göstermeyen bu saç rengi, doğru kişiye doğru şekilde uygulandığında ise unutulması zor bir renk ortaya çıkmaktadır. İçerisinde sarı pigmenti bulunan kızıllar bu sezon daha ön planda olacak fakat zencefil ve bakır tonlarda yükselişte olacak.

Platin 

Doğal platin sarı saç renkleri, soluk tenlileri mutsuz etse de, bu sezon tamamen platin saçlar yerine, dipleri koyu bırakılan dağınık platin sarı saç renkleri bizleri mutlu edecek gibi görünüyor. Her ne kadar saçı yıprattığı düşünülse de, profesyonel ellerde açma işlemi yapılarak uygulanacak platinler bu sezon trend basamaklarını tırmanacak. 

Share post: