YÜZE UYGUN SAÇ KESİMİ VE SAÇ KESİMİNİN ÖNEMİ – Mali Kuaför

YÜZE UYGUN SAÇ KESİMİ VE SAÇ KESİMİNİN ÖNEMİ

YÜZE UYGUN SAÇ KESİMİ VE SAÇ KESİMİNİN ÖNEMİ

Yüze Uygun Saç Kesimi Ve Saç Kesiminin Önemi

Yüz tipine uygun saç kesimi harikalar yaratabilirken yüz tipine uygun olmayan saç kesimi ise oldukça üzücü sonuçlar ortaya koyabilir. Her saç kesimin her yüz tipine uyması mümkün değildir. Saç kesiminin detayları yüzünüzün güzel görünmesini sağlayan detaylardır. Kuaförlük sanatının kendini en net gösterdiği durumlardan biri doğru saç kesimini uygulayabilmektir.

Saç kesimi konusunda büyük çoğunluğun sorun yaşamasının nedeni yüz tipine uygun saç kesimi hakkında bilgi sahibi olunmamasıdır. Doğaya baktığımızda her çiçeğin biçiminin, yaprak şekillerinin farklı olduğunu görürüz. Saç kesiminde de doğallığı yakalamak için yüz biçimine uygun saç kesimi yapılması gerekir. Doğuştan gelen fiziksel özelliklerimize en uygun olan saç kesimi doğal ve güzel olan saç kesimi olacaktır. Fiziksel özellikler, yüz tipleri herkeste farklıdır.

Hangi Yüz Tipine Hangi Saç Kesimi Gider?

Yüz tipleri hakkında bilgi sahibi olmak kendi yüz tipinizi tanımanızı sağlayacaktır. Yüz tiplerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Oval Yüz
  • Yuvarlak Yüz
  • Kare Yüz
  • Dikdörtgen Yüz
  • Elmas Yüz
  • Kalp Şeklinde Yüz
  • Üçgen Yüz
  • Ters Üçgen Yüz

Oval yüz tipinde yüzün genişliği uzunluğundan fazladır. Ve her saç kesimin gidebileceği bir yüz tipidir. Yuvarlak yüz tipinde yüz genişliği ve uzunluğu eşittir. Yuvarlak yüzün daha oval görünmesi için özel saç kesimi gerekir. Kare yüz tipinde yüzdeki köşeler daha belirgindir. Kara yüz tiplerine giden saç kesimlerinde kısa ve uzun kesimlerde farklılık olur. Dikdörtgen yüz tipinde yüz uzundur. Uzun görünümün ortadan kaldırılması için saç kesimi seçilir. Elmas yüz tipinde elmacık kemikleri belirgindir ve çene sivridir. Elmas yüz tipi için kısa saç modellerinde farklı seçenekler vardır. Kalp şeklinde yüz tipinde yanaklar daha geniştir. Üçgen yüz tipinde alın dardır. Ters üçgen yüz tipinde çene daha dardır. Yüz tipine uygun saç kesimi yüz şekillerine göre tercih edilen saç kesimidir. Mali kuaför olarak yüz tipine uygun saç kesimi konusunda destek alabileceğiniz saç tasarımı sunuyoruz. Yüz şeklinizi belirleyerek yüz şeklinize en çok yakışacak saç modelini yaratıyoruz.

Share post: