ZAMANSIZ RENKLER (Küllü Kumral) – Mali Kuaför

ZAMANSIZ RENKLER (Küllü Kumral)

ZAMANSIZ RENKLER (Küllü Kumral)

Kadınların en önemli aksesuarlarından biri saçlarıdır. Genel görüntülerinde ve tarzlarında çok büyük değişiklikleri beraberinde getiren özel bir detaydır. Bakımına özen gösteren, modayı takip eden kadınlar kıyafetlerinde olduğu kadar saç modelleri ve renkleri konusunda da popüler olanı tercih ederler. Kadınlar için dönemin saç renklerini kullanmak, saç modası konusunda güncel değişikliklerin yakın takipçisi olmak demektir. Fakat bazı saç renkleri vardır ki her dönemde kullanılır ve modası asla geçmez. Günümüzde popüler olan rengarenk saçlar, değişiklik yapmak isteyen kadınlar için cazip gelse de zamansız renkler olarak adlandırdığımız renklerin başında gelen küllü kumral, asil duruşuyla her zaman zirvede kalmayı başarmıştır.  Küllü kumral saç renginin kabul görmediği hiçbir dönem olmamıştır. Her zaman birçok saç modelinde göze hoş gelen, zarif duruşuyla dikkat çeken bir renk olmuştur.

Küllü kumral dönemsiz olduğu kadar, aynı zamanda mevsimsiz bir saç rengi olması sebebiyle de oldukça kullanışlıdır. Zamansız renkler kategorisindeki küllü kumral, saç rengini sık değiştirmek istemeyen kadınların öncelikli tercihidir. Her mevsim kullandığınız kıyafetlerle uyum sağlayan, güzelliğinize güzellik katan oldukça özel bir saç rengidir.

Açık saç renklerinin genellikle yüzü solgun gösterdiği düşünülse de, küllü kumral bu genellemeye uymayan doğal bir renktir. Yüzünüzü çok parlak ve canlı gösterdiği için daha genç bir görünüm kazandırır. Bu yüzden günümüzde yerli yabancı birçok ünlü kadın, küllü kumral saç rengini tercih ederek hayran bakışları üstüne çekmeyi başarmıştır.

Küllü kumral herkese yakışan bir renktir. Saç renginizi açmak istiyorsanız esmer, sarışın veya buğday tenli olmanız bu rengi kullanmanız için engel değildir. Bu noktada önemli olan ten renginize uygun tonu yakalamaktır. Çok fazla seçenek olduğu için, size uygun olan doğru küllü kumral tonunu yakalamak zor olmayacaktır. Küllü kumral, ten renginize yakışan tonu yakaladığınızda arzuladığınız doğal ve havalı görüntüye kavuşmanızı sağlayan sihirli bir renktir.

Kadınların en çok sıkıntı yaşadığı konulardan bir tanesi saç renklerinin, boyamadan kısa bir süre sonra akması veya matlaşmasıdır. Küllü kumral kolay akmayan doğal tonları sayesinde kadınlara bu konuda da büyük kolaylık sağlar. Genel saç bakım rutininizi gerçekleştirirken uymanız gereken birkaç basit adım ile küllü kumral saç renginizin canlılığını ve parlaklığını çok daha uzun süre koruyabilirsiniz. Bu adımlardan birkaçı:

  • Saçınızı her gün ve sıcak suyla yıkamak saç derinizin beslenmesini engellediği gibi yağ dengesini bozar. Saçlarınız güçsüzleşir, kopma ve dökülme problemleriyle karşılaşabilirsiniz.
  • Saçınıza özel olan ürünleri tercih etmek, saç renginizin korunmasında büyük önem arz eder.
  • Haftada bir defa saçınızın yapısına ve ihtiyacına uygun saç maskeleri uygulamak, saçlarınızı canlandırır ve kökten uca beslenmesini sağlar.
  • Saçınıza maşa, fön, düzleştirici gibi saç şekillendiricilerle form kazandırmak yerine doğal haliyle kullanmaya çalışın. Eğer bu saydığımız şekillendiricilerden herhangi biri kullanılacaksa, mutlaka saçlarınızı bu ısısal işlemin vereceği zarardan koruyacak bir sprey kullanın.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.